Srovnání parametrů StrongVPN vs AVG Secure VPN: Kdo má lepší hodnocení

Jaká z těchto VPN je lepší: StrongVPN, nebo si předplatit AVG Secure VPN? Obě VPN jsme porovnali z několika hledisek, součet rozdaných bodů je 5,8/10 – 6,4/10.

Zkouška rychlosti Strong VPN – AVG Secure VPN, která vítězí?

Přenosová rychlost je jedním z nejdůležitějších parametrů VPN, nevyjímaje Strong VPN a AVG Secure VPN.

První jmenované jsme naměřili rychlost stahování 28 Mb/s, porovnávaná VPN stahovala data průměrnou rychlostí 76 Mb/s. Strong VPN tak je o 48 Mb/s pomalejší v porovnání s AVG Secure VPN.

Možnou rychlost nahrávání udává upload, který u Strong VPN dosáhl 1 Mb/s. AVG VPN jsme naměřili rychlost 63 Mb/s. Je tedy o 62 Mb/s rychlejší.

Třetí parametr (rychlost odezvy) byl u první testované VPN 34 ms. U druhé AVG Secure VPN jsme naměřili v průměru 11 ms. Nižší rychlost odezvy je výhodnější, takže StrongVPN ve srovnání byla 23 ms horší.

Průběžné skóre recenze StrongVPN – AVG VPN činí 3 /10 : 8/10.

Podaří se Strong VPN přehrávat seriály z Netflixu?

Vysoká rychlost připojení je důležitým parametrem pro odblokování Netflixu, StrongVPN toto nezvládá. Obecně stačí spustit VPN a z nabídky vybrat zemi, AVG Secure odemknout Netflix neumí.

Pokud budete mít VPN, můžete odblokovat videa na YouTube, která jsou v Česku skrytá. AVG Secure VPN tuto funkci obsahuje. Druhá z porovnávaných VPN funkci odblokování YouTube má.

Při vybírání VPN se doporučujeme zaměřit také na ochranu před únikem DNS, podporu multi-hop připojení a blokování malware. Pro příklad StrongVPN obsahuje ochranu DNS a AVG VPN například neposkytuje zařazení stránek na whitelist.

Ve srovnání funkcí je skóre 5 /10 x 5/10.

Porazí konkurenci StrongVPN v počtu serverů a zemí?

Příliš málo serverů může být předzvěstí nízké rychlosti, StrongVPN nabízí 950 serverů. V seznamu AVG VPN jsme napočítali 60 serverů. První jmenovaná tak nabízí o 890 víc .

U VPN se vyplatí sledovat také počet zemí se servery, u AVG Secure VPN v okamžiku psaní článku byl 36. Druhá VPN má 30, což je o 6 méně. V této disciplíně tedy prohrává .

Vždy si zkontrolujte počet současně připojitelných zařízení, kterých Strong VPN připojí 12. AVG VPN v jeden moment povolí připojit 10 zařízení. Kompletní přehled parametrů si přečtěte v článku nejlepší VPN.

Které platformy nabízí Strong VPN a které nabízí AVG Secure?

Podporovaná zařízení patří mezi nejdůležitější parametry při výběru VPN, Strong VPN zvládne operační systém Android a ochrání přístroje na systému iOS. Druhá VPN AVG VPN operační systém iOS ochrání, systém Android dokáže zabezpečit.

Sídlo VPN je důležité s ohledem na vztah legislativy dané země a sdílením informací o uživatelích, Strong VPN má sídlo v USA. Druhá z VPN má sídlo v Česku.

Program Strong VPN není v českém překladu, AVG VPN česky lokalizována je.

U známkování podporovaných platforem dosáhla StrongVPN známky 9/10, AVG Secure VPN si nese hodnocení 8/10.

Předplatné StrongVPN : AVG Secure

AVG VPN lze mít za 91 Kč měsíčně, objednat druhou z VPN si můžete od 90 Kč měsíčně. Známka za poměr cena/funkce je 4/10 pro první, respektive 3 z 10 pro porovnávanou VPN službu.

pr článek