V roce 2021 jsme nakoupili kryptoměny za 25 milionů eur

V roce 2021 byl o kryptoměny největší zájem v jejich historii. Trh s nimi narostl několikanásobně. Slováci za tímto trendem nezaostávali a podle průzkumu slovenské krypto společnosti Fumbi se počet uživatelů zvýšil minimálně o 400%.

Na základě statistik společnosti Fumbi za rok 2021 vzrostl celkový zájem o kryptoměny o více než 400 % ve srovnání s rokem 2020. Během loňského roku investovali Slováci do kryptomen více než 25 milionů eur.

„Rok 2021 byl dosud pro kryptoměny nejvýznamnějším rokem. Dosáhli jsme nových cenových maxim nejen u Bitcoinu, ale iu dalších kryptomenů. Celkově trh rostl v desítkách procent až dosáhl hodnoty 2,5 bilionu eur. I když závěr roku byl ve znamení klesání, tak u Slováků zájem přetrvával a ke konci roku jsme evidovali celkové investice za více než 25 milionů eur,” říká Juraj Forgács, CEO a zakladatel společnosti Fumbi.

Kdo na Slovensku investuje?

Podle dat společnosti Fumbi se v roce 2021 rozložení žen a mužů investujících do kryptomen příliš nezměnilo. Stále je poměr 80:20 ve prospěch mužských uživatelů. Toto odráží i celosvětový jev, protože ve světě také investují do kryptomen většinou muži, i když procento žen pomalu narůstá.

Data zároveň hovoří o tom, že kryptomeny nejsou jen doménou pár oblastí a větších měst – uživatelé jsou zastoupeni rovnoměrně po celém Slovensku a pocházejí ze všech krajů, z větších iz menších měst.

Z výsledků průzkumu, který si společnost Fumbi objednala u průzkumné agentury, vyplývá, že nejvíce mají zájem investovat do kryptomen převážně muži ve středním či mladším věku. Převážně jsou to lidé s rodinou a se středním a vyšším příjmem.

O společnosti Fumbi

Fumbi Network je slovenská krypto-investiční společnost, která vznikla v roce 2018 a získala již přes 80 000 uživatelů na Slovensku, ale také v České republice a v Polsku. Možnost využít potenciál rychle rostoucího odvětví kryptomen přináší široké veřejnosti, protože maximálně zjednodušuje způsob investování – nejen pohodlným nákupem, ale také tím, že uživatelé nemusí řešit nákup a využívání vlastních peněženek.

Všechny kryptomeny zakoupené přes společnost Fumbi jsou v přímém vlastnictví uživatelů a uskladněny jsou prostřednictvím platformy Ledger Vault, což je jedno z nejdůvěryhodnějších a nejlepších řešení úschovy kryptomen na světě.

Pro veřejnost je přitažlivé i to, že přes Fumbi lze začít investovat do kryptomen již s částkou 50 €.

pr článek